Dodijeljene nagrade na literarnom konkursu “Mariji s ljubavlju”

Svečana dodjela nagrada na VI literarnom konkursu “Mariji s ljubavlju” u organizaciji Fondacije Marija Kotri održana je 26. oktobra u Tehnopolisu.
Tema konkursa je bila: “Moj kutak slobode”.
Pristigao 71 rad iz 8 osnovnih škola u Nikšiću.
Ove godine odlučili radove su podjeliili u dvije kategorije, prozu i poeziju. Tako je nagrađeno po tri najbolja rada iz obije kategorije kao i rad koji je po ocjeni žirija ukupno najbolji.
Nagrađeni učenici su:
U kategoriji proza: prvo mjesto Mirjana Bojanić, OŠ Mileva Lajović Lalatović, mentorka: Nada Malović, drugo mjesto Danilo Mijatović, OŠ Olga Golović, mentorka: Vera Mićunović, treće mjesto Vasilisa Miljanić, OŠ Olga Golović, mentorka: Mirjana Vujović
U kategoriji poezija: prvo mjesto Lazar Mandić, OŠ Danilo Bojović, mentorka: Radmila Kankaraš, deugo mjesto Irina Nikolić, OŠ Mileva Lajović Lalatović, mentor: Ranko Ćosović, treće mjesto Andrej Jaredić, OŠ Olga Golovi, mentorka: Vera Mićunović.
Nagradu za ukupno najbolji rad, proza i poezija zajedno, dobio je Lazar Mandić.
Svi nagrađeni učenici dobili su diplome i knjige, a nagrađeni za ukupno najbolji rad i tablet računar.
Fondacija Marija Kotri zahvaluje se svima na učešću na konkursu i čestita nagrađenima na uspjehu.