Košarkaši Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića ubjedljivo su savladali sastav Medicinskog fakulteta rezultatom 67:35, u utakmici drugog kola Studentske Luštica Bay lige.

Početak meča u sali Sportsko-kulturnog centra Univerziteta Crne Gore nije bio lak za Nikšićane, kao što ubjedljiv rezultat na kraju govori.

Sastav Medicinskog fakulteta došao je da “skupo proda kožu” i u tome su bar u jednom dijelu prvog poluvremena uspjeli. Difovci su krenuli jako od samog starta, međutim protivnik se, onemogućen da prodorima dođe do koša, odlučio za šut za tri poena, koji ih je u prvom dijelu utakmice odlično služio. Pogodili su par nevjerovatnih šuteva u posljednjim sekundama i nijesu dozvolili Nikšićanima da steknu ubjedljiviju prednost nakon 20 minuta igre. Na pauzu se otišlo sa “malih” osam poena prednosti u korist Difovaca (30:22).

Vidno nezadovoljni igrom, Nikšićani su u drugom poluvremenu zaigrali sjajnu odbranu, koja ih je krasila na prethodnom meču.

Predvođeni Bojanom Ratkovićem i Radom Đokovićem usledila je velika prednost već nakon pet minuta igre u nastavku (47:22). Difovci su nastavili u sjajnom ritmu i do kraja pokazali zašto su jedni od najvećih favorita za osvajanje titule.

“Dozvolili” su igračima Medicinskog da postignu svega 13 poena u drugom poluvremenu, a na svoj konto su upisalu 37.

Konačan rezultat bio je 67:35.

“Utakmica nije počela baš kao što smo željeli. Protivnik je pogodio nekoliko nevjerovatnih šuteva i pored naše dobre odbrane. To nas je samo motivisalo da zaigramo kako znamo, što je igra u drugom poluvremenu i pokazala”, kazao je za portal Mladi Nikšića centar Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Lazar Perovanović.

Kod pobjednika najefikasniji su bili Ratković sa 19 i Đoković sa 15, a dvocifren je bio i Šepanović sa deset pogodaka.

U poraženom sastavu Cupara je postigao 12 koševa.

U sljedećem kolu nikšićki fakultet se sastaje sa ekipom Plavog dvora iz Podgorice.