Zaplijenjene cigarete na putu Nikšić -Podgorica
Službenici Centra bezbjednosti Nikšić su, vršeći redovne kontrole na magistralnom putu Nikšić – Podgorica pronašli i oduzeli cigarete bez akciznih markica.
Kako prenosi Antena M zbog toga je protiv jednog lica podnešena krivična prijava zbog postojanja osnovane sumnje da je počinilo krivično djelo nedozvoljena trgovina.
“Službenici CB Nikšić su vršeći redovne kontrole na magistralnom putu Nikšić – Podgorica, u mjestu Straševina, kontolisali putničko motorno vozilo marke „Opel Vectra“, kotorskih registarskih oznaka kojim je upravljao A.P. (27) iz Nikšića, dok su se u vozilu sa njim nalazili N.P. (25), S.T. (20) i D.P. (19). Pregledom vozila u prtljažniku, policijski službenici su pronašli i oduzeli 250 boksova cigareta „Merilyn“ i 150 boksova cigareta „FM“ bez akcizne markice i bez prateće dokumentacije o porijeklu robe”, navodi se u saopštenju Uprave policije.
O događaju je obaviješten državni tužilac Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću koji je naložio da se protiv N.P. podnese krivična prijava u redovnoj postupku zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljena trgovina.

