Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti odigrali su neriješeno bez golova u derbiju sedmog kola Prve Telekom crnogorske fudbalske lige. U prilično borbenoj, ali ne i toliko atraktivnoj utakmici igrači, naročito domaće ekipe, nijesu opravdali očekivanja, a epitet najboljeg pojedinca meča, bez sumnje, pripao je kapitenu “plavo bijelih” Vukašinu Poleksiću, koji je sjajnom intervencijom nakon šuta Denija Hočka u 87. minutu, spasio svoj tim od poraza.

Odlično ispunenja zapadna tribina, koja ovog puta nije zaostajala u pružanju podrške bila je (nedovoljan) vjetar u leđa izabranicima Aleksandra Nedovića, koji su u ranoj fazi utakmice pokazali želju, ali ne i umijeće pomoću kojeg bi došli do željenog rezultata.

Prva ozbiljnija prilika viđena je u 25. minutu, kada je Lončar uposlio Vladana Karadžića, ali se mladi napadač nije snašao i šutirao je pravo u golmana gostiju Ljuljanovića.

U trenucima kada su najvatreniji gostujući navijači, “Varvari”, nakon pola sta zakašnjenja stigli na stadion, Budućnost je pokušavala da ugrozi Poleksića, ali je napade Vušurovića, Ilinčića i Nikača uspješno zaustavljao štoper Sutjeske Aleksandar Šofranac, uz golmana Poleksića jedina svijetla tačka u domaćem sastavu.

U finišu prvog poluvremena udarac je oprobao Deni Hočko, ali je kapiten Sutjeske bio siguran, da bi najbolju šansu u finišu prvog poluvremena za domaće propustio Lončar, koji nije dobro iskontrolisao loptu, a zatim je reklamirao igranje rukom gostujućeg štopera Janka Simovića, međutim sudija Aleksandar Marković sa Cetinja se nije oglasio.

Početak drugog poluvremena najavio je bolju i ofanzivniju igru Podgoričana, pa je Vušurović u 47. minutu nakon odličnog solo prodora o desnoj strani šutirao, ali je pogodio samo spoljnji dio mreže.

Bekovi Radunović i Raspopović hranili su loptama svoje isturene igrače ali su Ilinčić, Nikač, Hočko, a naročito Vušurović u više navrata bili neprecizni.

U igri Sutjeske jasno se osjećao nedostatak izrazitog kreativca (to je trebalo da bude povrijeđeni Kovačević), dok se Darko Karadžić prerano istrošio zbog mnogih defanzivnih zaduženja. Njega je, nakon 10 minuta igre u nastavku, zamijenio miljenik publike Boris Bulajić koji je sa nekoliko pasova pokušavao da uposli Zarubicu, Inumu i Lončara, koji se sve češće pridodavao napadu.

Stefan Lončar bi, da nije bilo Poleksićeve bravure, sigurno ostao upamćen kao tragičar derbija, jer je uspio da promaši izglednu šansu kada se u 57. minutu nakon pasa Nikole Stijepovića našao oči u oči sa Ljuljanovićem, ali je lopta prošla pored desne stative.

Uporni Japanac Inuma nije se snašao nakon asistencije Bulajića, pa ga je zamijenio Šaleta Kordić koji nije uspio da da značajniji doprinos u igri.

Nakon promašenih šansi nervoza se uvukla u redove Sutjeske, dok su gosti nošeni rezervistima Vukčevićem i Petkovićem u potpunosti preuzeli inicijativu i ozbiljno prijetili Poleksiću.

Lazar Martinović je zamijenio Stefana Stefanovića, ali i on je, osim par propusta u odbrani, ostao bez konkretnog učinka.

U trenucima kada su svi na stadionu mislili da šansi za promjenu rezultata više neće biti (što se ispostavilo kao tačno) gosti su imali najbolju priliku na utakmicu ali je Vukašin Poleksić bravuroznom intervencijom poslije Hočkovog šuta natjerao u očaj igrače i malobrojne navijače podgoričkog kluba.

Sutjeska je nastupila u sastavu: Vukašin Poleksić, Miloš Vučić, Igor Ćuković, Aleksandar Šofranac, Nikola Stijepović, Stefan Lončar, Darko Karadžić (Boris Bulajić), Stefan Stefanović (Lazar Martinović), Masaki Inuma (Šaleta Kordić), Dejan Zarubica i Vladan Karadžić.

Oba tima se nakon ovog remija nalaze u donjem dijelu tabele sa po osam osvojenih bodova.

Od ekipa na vrhu, jedino je Mladost slavila, i to nakon preokreta u finišu meča protiv Mornara, koji je bio blizu prve pobjede u sezonu.

Barani su poveli pogotkom Bogdana Bogdanovića u 73. minutu. Izjednačio je Milan Đurišić u 86, a pobjedu domaćinu donio je Marko Šćepanović u trećem minutu sudijske nadoknade.

Bez pobjednika završen je i duel Lovćena i Rudara, koji su na Cetinju igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Balše Radovića u 16. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Ivan Marković u 67. minutu.

Bokelj je u Kotoru savladao Dečić 4:1, golovima Aleksandra Macanovića u 18, Borisa Došljaka u 56, Lazara Pajovića u 64. i Dejana Kotorca u 90. minutu.

Jedini pogodak za Dečić, vodeći na meču, postigao je Pjeter Ljuljđuraj u petom minutu.

Iznenađenje je priredila Iskra, koja je u Golubovcima savladala Zetu 2:0. Do drugog trijumfa ove sezone došla je golovima Darka Vučića u drugom i Danka Kovačevića u 16. minutu.

Pobjedu u gostima ostvario je i Grbalj, koji je savladao Petrovac 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Petar Vukčević u 20. minutu iz jedanaesterca.

Napadač Zete Darko Bjedov i Pjeter Ljuljđuraj iz Dečića sa po pet postignutih golova dijele prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, nakon sedam odigranih kola, postigli su Miloš Nikezić (Bokelj), Ivan Marković (Rudar) i Petar Vukčević (Grbalj).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.

Sutjeska će u narednom kolu, koje je na programu sljedeće subote dočekati ekipu cetinjskog Lovćena.