Učenici JUOŠ “Luka Simonović” prisustvovali predavanju o vršnjačkom nasilju
Na poziv Osnovnog suda, predstavnici Đačkog parlamenta JUOŠ “Luka Simonović”, u pratnji psihološkinje Ivane Bjelice, prisustvovali su predavanju na temu vršnjačkog nasilja.
Predavanje su održali predsjednica Osnovnog suda Sanja Nikić i sudije Sava Mušikić i Neda Vukoslavčević. Učenici su imali priliku da saznaju kako se vodi krivični postupak, od koje starosne dobi nastupa krivična odgovornost, kao i osnovne korake koje treba preduzeti ukoliko postanu žrtve vršnjačkog nasilja.
Tokom predavanja, učenicima je prikazan i edukativni film „Posmatrači“, koji prikazuje različite oblike nasilja i ističe značaj povjeravanja odraslim osobama kada do nasilja dođe.
Ovo predavanje bilo je od izuzetnog značaja za podizanje svijesti o prevenciji i adekvatnom reagovanju na vršnjačko nasilje, a učenici su istakli zahvalnost na prilici da steknu nova znanja iz ove važne oblasti.

