Fudbaleri Sutjeske poraženi su danas od Bokelja u Kotoru 3:1 (1:0) u utakmici 11. kola Telekom Prve Crnogorske fudbalske lige.

Sutjeska je krenula agresivno, ali prvu priliku su imali izabranici Slobodana Draškovića preko napadača Miloša Nikezića u 5. minutu.

Nedović i ovog puta nije mogao da računa na povrijeđenog vezistu Stevana Kovačevića, koji je van stroja od početka sezone.

U dosadašnjih devet duela Nikšićani su bili uspješniji sa 5 pobjeda, tri su meča završena neriješeno, dok je samo jedan pripao Bokelju u čijim redovima je igrao kapiten Dejan Ognjanović koji je sa Sutjeskom osvojio dvije šampionske titule.

Bokelj je nastavio sa boljom igrom, u 28. minutu Aleksandar Macanović se oslobodio čuvara i šutirao, ali je kapiten Vukašin Poleksić odlično intervenisao.

Sutjeska je u tim trenucima imala problema u kreaciji, igrači sredine terena nijesu uspjeli da stvore pravu prliku.

Bokelj je u 28. minutu poveo golom Macanovića, nakaon prodora i centaršuta Siniše Mladenovića sa desne strane.

Na prvu priliku Nikšićani su čekali do sudijske nadoknade, kada su odlično kombinovali Šaleta Kordić, Stefan Lončar i Žarko Grbović, koji je odlično uposlio Dejana Zarubicu, mladi napadač je šutirao iz izgledne pozicije ali je novi reprezentativac Milan Mijatović sjajno intervenisao pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću domaćina.

Sutjeska je u nastavku zaigrala ofanzivnije, ali je uigrana odbrana Bokelja lako rješavala situacije. Igra Sutjeske ostavljala je mnogo prostora za kontre domaćinima, što će se kasnije ispostaviti kao fatalna greška.

U tim trenucima istakao se Luka Maraš koji je prodorima zadavao dosta problema odbrani Nedovićevog tima.

U igru je potom ušao Marko Vučić, koji je pokušao da unese živost u ekipu koja je danas igrala u žuto – crnoj garnituri dresova.

Bokelj je uvećao vođstvo nakon odlične akcije, kada je Macanović, nakon asistencije Borisa Došljaka u 63. minutu pogodio za 2:0.

Nedović je zatim reagovao uvođenjem Darka Karadžića umjesto Lazara Martinovića, a desteka Sutjeske odmah je dala impuls igri gostiju.

Pet minuta nakon pogotka domaćih Sutjeska je smanjila rezultat. Strijelac je bio Dejan Zarubica, nakon odlične kombinacije Žarka Grbovića i Karadžića.

Karadžić je odmah zatim pokušao iz slobodnog udarca, ali solidan šut nije ozbiljnije ugrozio gol Kotorana.

U 82, minutu lopta se, u gostujućem šesnaestercu, nakon šuta Macanovića odbila od Nikole Stijepovića i završila u mreži, pa je tako postavljeno konačnih 3:1 za Bokelj.

Sutjeska je nastupila u sastavu: Vukašin Poleksić, – Srđa Kosović, Igor Ćuković, Aleksandar Šofranac, Nikola Stijepović,- Stefan Lončar, Stefan Stefanović, Lazar Martinović, – Dejan Zarubica, Žarko Grbović i Šaleta Kordić. Igrali su još Marko Vučić i Darko Karadžić.

Dečić je u tuzima svaldao ekipu Grblja 3:1, dok je jučerašnji duel Iskre i Mornara završen bez golova. kao i tradicionalni derbi između Zete i Budućnosti.

Mladost je u derbiju kola slavila minimalnim rezultatom protiv Rudara, a jedini gol postigao je Marko Šćepanović.

Petrovac, je zahvaljujući Borisu Kopitoviću, koji je postigao 2 gola za 3 minuta, savladao ekipu Lovćena 2:1.

Mladost je prva sa 25 bodova, Rudar ima 21, Bokelj i Dečić po 18, Petrovac je na petom mjestu sa 16, Zeta i Sutjeska imaju po bod manje, Iskra ima 13. U zoni baraža su Grbalj sa 11, i Lovćen sa 9, dok je Mornar osvojio 3 boda.

U narednom kolu Sutjeska gostujeje ekip Mladosti, a sastaće se još i Petrovac – Zeta, Mornar – Rudar, Budućnost – Grbalj, Dečić – Iskra i Bokelj – Lovćen.