Košarkaši Sutjeske su u četvrtfinalnom meču crnogorskog kupa izgubili od ekipe Lovćena rezultatom 81:76 i tako završili nastup u ovom takmičenju.

Domaćin je vođen velikom podrškom navijača, u prvoj četvrtini stekao zalihu od osam poena prednosti (25:17), ali je prokockao u drugom periodu kada su Nikšićani pogađali u serijama i do odmora poravnali rezultat (38:38).

Velika borba nastavljena je i u trećem kvartalu, nakon kojeg je semafor u Sportskom centru ”Lovćen” takođe pokazivao neriješen rezultat (60:60).

Početak posljednjeg perioda obilježila je ujednačena igra oba tima, a utakmica je prelomljena u posljednjih pet minuta, u kojem je domaćin imao više sreće i bio mirniji u penal završnici, te tako izborio nastup u završnici Kupa.

U ekipi Sutjeske najbolji je bio Šalić sa 20 poena i deset skokova, Đoković je ubacio 18, a dvocifren je još bio Perović sa 11 upisanih poena.

Najzaslužniji za uspjeh Cetinjana bili su Latković sa ”tripl-dabl” učinkom od 22 poena, te po deset skokova i asistencija, Starovlah sa 20 poena, Pajović sa 16, kao i Lopičić koji je ubacio deset koševa.