Fudbaleri Sutjeske pobijedili su sinoć u Petrovcu istoimeni domaći tim 4:0, u premijernom meču Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Nikšićki tim do četvrte pobjede vodili su Dragan Grivić u petom, Marko Vučić u 37. iz jedanaesterca, Novica Eraković u 45. i Vuk Striković u 72. minutu.

0:4 Striković (as Eraković) 72′

OFK Petrovac: Jelovac – C. Augusto (od 46. Marković), Vujović (od 46. Babić), Faust (od 76. Carević), Mendy, Mikijelj (C), Milić, Perović (od 76. Vicković), Radinović, Radenović, Dubljević (od 76. Dragićević)

Rezerve: Radulović, Vojvodić, Zvrko, Marković, Dragićević, Carević, Zonjić, Babić, Boljević

FK Sutjeska: Giljen (C) – Grivić, Krstović, Conraad (od 64. Sahli), Eraković, Tučević (od 64. Matanović), Drinčić, Vučić (od 64. Pajović), Vuković (od 46. Striković), Stijepović (od 75. Đinović), Babić

Rezerve: Ličina, Rudović, Pajović, Matanović, Striković, Vlahović, Đinović, Kalezić, Sahli

“Od prvog do poslednjeg minuta fenomenalno izdanje naših momaka za najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu sezone. Već u 3. minutu se moglo nagovijestiti kako će se odvijati situacija na terenu, kada je Konrad nakon prelijepe kombinacije sa Erakovićem izašao ispred Jelovca, ali ga je golman domaćih zaustavio. U 22. minutu dolazimo do prednosti. Eraković sa lijeve strane šalje oštar centaršut i pronalazi Grivića koji sa druge stative pogađa mrežu Jelovca. Igrao se 36. minut kada su još jednom u centru pažnje bili večeras fenomenalni Eraković i Grivić. Eraković je poslao loptu u prostor, a kapiten Petrovca Mikijelj oborio Grivića – Vujoviću nije bilo teško da dosudi penal. Marko Vučić je sigurno izveo udarac sa bijele tačke i duplirao prednost. U nadoknadi prvog poluvremena odlična akcija Plavih – u završnici je Konrad uposlio Erakovića, a reprezentativac Crne Gore fenomenalno prevario golmana domaćih, pa zatresao praznu mrežu. I u drugom poluvremenu smo nastavili u istom ritmu. Već u šestom minutu nastavka Eraković centrira iz kornera, a Babić udarcem glavom pogađa prečku. Konrad je u 58. minutu imao priliku da dobru partiju kruniše golom, ali nije baš najbolje šutirao sa ivice šesnaesterca. U 72. minutu nakon gola i asistencije u prvom poluvremenu, fenomenalni Eraković bilježi još jednu asistenciju, a Striković postiže svoj treći gol u šampionatu i postavlja konačnih 4:0”, navodi se na sajtu FK Sutjeska.

U narednom kolu Sutjeska dočekuje Arsenal iz Tivta, na stadionu kraj Bistrice.