Subotnji program osmog kola opštinske lige u Nikšiću počinjemo mečom:
Kmf Dekor Iva 4 : 2 Kmf Trebjesa Nikšić
Šta reči posle ove i ovakve utakmice koju mnoge i sve prisutne nije ostavilo ravnodušnim.O njoj će se pričati zadugo i biče jedna od najboljih utakmica prvog dijela prvenstva pa možda i cijelog ligaškog dijela. Od očaja do sjaja,od ponora do vrha,pakla pa do raja- tako je juče izgledao “AKTUELNI ŠAMPION”.
30 minuta potpune dominacije i vodjstva mlade perspektivne ekipe Kmf Trebjesa Niksic koja je stvarala i promašivale svoje šanse kao na traci i pored veliko vodjstva već u prvih 5 minuta od 2 : 0.
Slijedili su promašaji čak i oni iz rublike da ih je lakše bilo dat nego promašiti.Čovjek koji je u tim trenutcima držao u igru kmf_Dekor-Iva je prvi čuvar mreže Aleksandar Vulanovic .Njegovi fenomalnim odbrana pogotovo kad su napadači TREBJESE izlazili oči u oči sa njima održava je svoju ekipu u koliko toliko u priključak.Ne dozvoljavao da mu ekipa primi treći rani gol još prvo poluvrijeme koji bi sigurno za njih u tom trenutku bio šah mat pozicija.
Tako je popularni SALE iz MI GORANOVIĆ zbog svega viđenog i pruženog u ovom meču prvi favorit sa mjesto na gol liniji u idealnom timu osmog kola.
Kad se ne iskoriste svoje šanse uvjek slijedi ona kazna za promašaje to fudbalsko nepisano pravilo koje uvjek dođe na naplatu.I Tako je bilo posle promašenih 5 zicera dolazi malerozni bizarni autogol mlade ekipe TREBJESE.(1: 2)i sa tim rezultatom se ide na odmor.Drugi poluvrijeme se nastavlja u istom ritmu ekipa TREBJESE promašuje svoje šanse iz predhodna dobro izaređenih akcija Pa i onaj srećni gol Vladimir Zejak kad mu se od prečke pravo vratila na nogu i to pored 4 protivnička igrača(2:2)Tada je na semafuoru bilo još 9 minuta na kraju meča.
Ali u zadnju četvrtinu meča na scenu je stupio popularni na daleko poznat,priznat igrač malog fudbal B.BOŠKOVIĆ. Popularni SRBIN BOLE kako ga svi tako zovu u NIKŠIĆU- momak koji je danas držao ekipu aktuelnog šampiona u život.I od otpisanih i već viđenog poraza koji im je visio o vazduhu prvi posle 25 uzastopnih pobjeda,pored svih onih kolosalnih šansi koje je stvarala mlada ekipa TREBJESE.U momentima kad je SRBIN BOLE provodio na klupu i sto je toliko ako ne i duplo više BOŠKOVIĆ prekinu akcije koje su išle iz tranzicije odbrane u munjevito kontre i polukontre.Upisao se SRBIN BOLE u presudnim mometima i u strijelcani to dva puta danas.I na taj način sebe trasirao put za idealni tim kola i igrača kola.
Još jednom da kažemo i ovo ostaje žal za mladu perspektivnu talentovanu ekipu TREBJESE koja nije zaslužila da izgube ovaj meč po svemu viđenom i pruženom.
A prisutni ljubitelji malog fudbala su imali tu čast i privilegiju da prvi put ove sezone gledaju aktuelnog šampiona u nezavidonom položaju da gubi sa dva gola razlike.Pa čak i to da je do 31 minuta meča bude u rezultaskom minusu.
Drugi meč:
KMF LOVĆEN OSIGURANJE 7 :4 KMF HUMCI ELIT LES
Kakva igra LOVČEN OSIGURANJA popularni crveno crnih na ovom meču jednostavno prosto fudbalski rečeno su očitali lekciju blijedoj i očajnoj ekipi KMF HUMACA Elit Les.
Prosto jednostavno cijela odbrana danas nije imala rješenje za NIKOLU BABIĆA, koji je danas bio perfektan,davao golove prosto bi ne zadrživ i nerješiva enigma za cijelu ekipu HUMACA.Da nije bilo onih prečki i stativa i brauroznih odbrana golmana Humaca Radojica Kovacevic .Pa ruku na srce ispod 10 golava u mrežu protivnika inije trebalo da bude.
Popularni BABI i njegovi jučerašnji golovi i asistencije će ga sigurno staviti na spisak igrača koji je se naći u idealnom tim kola.
KMF EPCG 3 : 2 KMF ANAGASTUM
Meč između ove dvije ekipe je bio jedan od najtvrdjih mečeva subotnjeg programa.Meč u kojem smo viđali veđeli jedan preokret tokom meča. Poslije početnih ispitivanja i dominacije KMF ANAGASTUM koji je u ovom meču poveo sa(0 : 1) pa neobjašnjivo stao.Od tog trenutka počinje da igra na scenu samo jedan tim KMF EPCG.Preokreće rezultat(2 :1)rezultat je mogao da bude još ubjedljivi al je golman KMF ANAGASTUMA BORKO NIKČEVIĆ fenemenalno brani.Pa su tako njegove odbrane držale u igru njegovu ekipu i donijele poravnavanje ( 2: 2). Loša igra u tim mometi Anagastuma poklanjaju gol za ( 3 : 2) KMF EPCG. U finišu meča u zadnjih par minuta KMF ANAGASTUM je izašao sa 5 igrača u polju uspio da stvori dvije kolosalne šanse al na njihovu žalost nijesu realizovale i ostali bez toga i jednog boda koji u nedjelju može da bude važan i presudan za borbu u pley- of
KMF SS ALGA 10 : 2 KMF STUDESKI DOM
Konačno pobjeda Milos Kostic i njegove ekipe.Ruku na srce jučerašnja igra ekipe KMF STUDESKI DOM nije od neospornog kvaliteta na papiru i po imenima koje ima ova ekipa KMF SS ALGE.
Juče su svi odigrali odlično jednostavno bili su perfektni(DRAŠKOVIĆ,JAREDIĆ,KADIĆ,PEROŠEVIĆ,TEPAĆEVIĆ,RADULOVIĆ). Ovo se jednostavno očekuje od ovakve ekipe ALGE koji je drugi favorit za osvajanje lige ove sezone.Ovakva današnja igra pristup i zalaganje na terenu se jednostavno svako kolo mora desiti.
Možda je povreda njihovog kapitena IVANA ROČENOVIĆA jednog od najboljih sportskih novinara na ovim prostorim bacila sjenku na ovu perfeknu pobjedu i tako da će dodatni pregledi nam donijeti vijesti o težine povrede i potrebne pauze za oporavak.
KMF STUDESKI DOM juče je bila nemoćna,podbacila je katastrofalno pa je tako i opasno razočara sve prisutne ljubitelje malog fudbala.