
Ekipa JU OŠ „Mileva Lajović Lalatović“ iz Nikšića započela je svoje putovanje prema Pragu, u potrazi za novim iskustvima i znanjem.
Polazak je bio zakazan za 13.00 h sa parkinga u blizini „nikšićkog buvljaka“, a atmosfera među putnicima bila je ispunjena radošću i optimizmom.
Ruta je vodila iz Nikšića ka Podgorici, a zatim auto putem „Princeza Ksenija“, kroz predivne planinske pejzaže, pa preko Zlatibora i Rudnika sve do auto puta „Miloš Veliki“. Grad Užice prošli su oko 21.00 h, nastavljajući dalje. Udoban autobus grabio je kilometre, dok su putnici uživali u pjesmi i noćnim svjetlima koja su se smjenjivala duž puta.
U Beograd su stigli u 23:25 h. Glavni grad Srbije, poznat kao „Kapija Srednje Evrope“, bio je mjesto gdje su se susreli Istok i Zapad, spajajući tradiciju i modernost. Nakon kraćeg razgledanja Beograda, put ih je vodio preko Novog Sada i Subotice, gdje su prošli u 00:50 h. Atmosfera u autobusu bila je ugodna, ispunjena razgovorima, muzikom i komentarima na ono što su vidjeli.
Na ulasku u Suboticu, u 01:45 h, podsjetili su se na znamenitosti ovog grada, uključujući rodno mjesto književnika Danila Kiša. Autobus je potom nastavio prema Budimpešti, prijestonici Mađarske. Noć je donijela mir i tišinu u autobusu, dok su putovali kroz nepreglednu Panonsku ravnicu.
U Kelebiju su stigli u 02:08 h, nakon pređenih 650 km, gdje smo napravili kratki predah dok su carinici obavljali kontrolu putnih isprava. Putovanje se nastavlja, a ekipa se raduje novim avanturama i iskustvima koja ih čekaju na putu do Praga.