prvak Evrope, rukomet, Norveška

Pobjedom protiv prvaka Evrope – Norveške, “lavice” napravile možda i ključni korak ka trećem učešću na Olimpijskim igrama.

Prvak Evrope je na koljenima – „lavice“ su srušile najdominantiju reprezentaciju svijeta u 21. vijeku i na sjajan način započele put ka Tokiju. Pobjeda 28:23 (13:12) protiv selekcije koja je u decembru prošle godine bez poraza došla do krova Starog kontinenta po ko zna koji put je potvrdila kakav karakter i srce imaju Jovanka Radičević i saigračice.Dva boda koja znače možda i ključni korak ka trećem učešću na smotri najboljih selekcija planete, iako će naše djevojke u nedjelju (16 sati) igrati protiv Rumunije.
Crna Gora treći put bori se za plasman na Olimpijske igre, ovo je bio sedmi kvalifikacioni duel bez poraza, a ne samo to, nego su naše sjajne djevojke očitale lekciju velikom rivalu.
Od starta se vidjelo da izabranice selektora Kima Rasmusena imaju rješenja za igru rivala, kontrolisale su dešavanja na terenu tokom svih 60 minuta i zasluženo slavile pobjedu.
Teško je izdvojiti bilo koju djevojku, jer su sve ostavile srce na terenu – Đurđina Jauković je bila najefikasnija sa sedam golova, dok je Jovanka Radičević šest puta zatresla protivničku mrežu. Ljubca Nenezić sjajna na golu sa devet odbrana.
Crna Gora je povela 6:2 u osmom, dok je u 13. minutu razlika iznosila pet golova (9:4).
Norveška je do poluvremena zaostatak svela na gol (13:12), ali je nastavak utakmice donio bolju igru “lavica” koje su u 38. minutu povele 19:14, a u 52. prednost uvećale na šest golova (25:19).
Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Đurđina Jauković sa sedam, Jovanka Radičević je postigla šest, dok su po četiri gola postigle Andrea Klikovac i Ema Ramusović.
U norveškoj reprezentaciji najbolja je bila Malin Larsen sa čeitiri pogotka.
NORVEŠKA – CRNA GORA 23:28 (12:13)
PODGORICA – Dvorana „Verde“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Lah, Sok (Slovenija). Sedmerci: Norveška 4 (3), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Norveška 4, Crna Gora 8 minuta.
NORVEŠKA: SOLBERG (tri odbrane), Lunde (četiri odbrane), Rejstad 3, Arncen, KRISTIJANSEN 2, Frafjord 1, SKOGRAND 2, Merk 3 (3), OFTEDAL 2, Aune 4, BRATSET DALE 1, Ingstad, JAKOBSEN 2, HEREM, Solberg-Isaksen 3, Tomac.
CRNA GORA: NENEZIĆ (devet odbrana), Babović, Batinović (jedna odbrana), RADIČEVIĆ 6 (1), JAUKOVIĆ 7 (1), Pletikosić 3, Mugoša, Džaferović, KLIKOVAC 4, Ujkić, Premović, RAMUSOVIĆ 4, Klikovac, MEHMEDOVIĆ 3, GRBIĆ 1, Vukčević.