Praznik Svetih Kirila i Metodija proslavljen u Ostrogu
U ostroškoj svetinji molitveno je proslavljen praznik Svetih ravnoapostolnih Kirila i Metodija učitelja i prosvetitelja slovenskih.
Svetom Liturgijom u crkvi Svete Trojice je načalstvovao jeromonah Vladimir sabrat ostroške obitelji, a sasluživali su mu protojerej-stavrofor Siniša Janković iz Eparhije budimljansko-nikšićke i jerođakon Zosima.
Odgovarala je ostroška bratija, a molitveno je učestvovalo ostroško monaštvo i vjerni narod.

