Praznik Svetih Kirila i Metodija proslavljen u Ostrogu

U ostroškoj svetinji molitveno je proslavljen praznik Svetih ravnoapostolnih Kirila i Metodija učitelja i prosvetitelja slovenskih.

Svetom Liturgijom u crkvi Svete Trojice je načalstvovao jeromonah Vladimir sabrat ostroške obitelji, a sasluživali su mu protojerej-stavrofor Siniša Janković iz Eparhije budimljansko-nikšićke i jerođakon Zosima.

Odgovarala je ostroška bratija, a molitveno je učestvovalo ostroško monaštvo i vjerni narod.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *