Počelo ozelenjavanje fakulteta
Studenti volonteri su juče u sklopu projekta “Ekološka etika – alat za održivi svijet” počeli sa izgradnjom zelenog krova na Filozofskom fakultetu u Nikšiću. Studenti sa studijskog odsjeka psihologije su, uz pomoć nastavnika biologije Vuko Nikolić iz Prve stručne škole u Nikšiću, su osmislili zelenu oazu koja će krasiti njihov fakultet. ,,Hvala studentkinjama Ана Савељић i Bojana Vušanović za organizovanje ovog dijela aktivnosti”, kazali su iz organizacije ovoga projekta.
Ozelenjavanje se sprovodi u okviru projekta koji implementira Pedagoški centar Crne Gore u saradnji sa Filozofskim fakultetom, JU Gimnazija “Slobodan Škerović” , JU Prva srednja stručna škola i JU Gimnazija “25. maj” Tuzi , a u okviru Seedling programa Reginalnog centra za očuvanje životne sredine u Crnoj Gori.

