Opština Nikšić kreće u sanaciju divljih deponija
Zahvaljujući subvenciji Eko- fonda, Opština Nikšić je realizovala projekat ukljanjanja otpada sa tri divlje deponije u naselju Humci.
U okviru projekta, uklonjeno je oko 1.500m³ različitih vrsta otpada: miješanog komunalmog, građevinskog i kabastog. Radovi su obuhvatali sakupljanje, transport i sanaciju prostora, uz nasipanje zemlje, sadnju drvoreda, postavljanje klupa i kontejnera a postavljene su i informativne table sa upozorenjem “Zabranjeno odlaganje otpada.”
Vrijednost realizacije projekta je 57.969,75 eura od čega je 46.118,40 eura subvencija Eko- fonda.

