Džudo klub ”Akademik” nastavlja žetvu medalja , ovoga puta ostvarili su odličan rezultat na turniru u Laktašima, praktično u svim kategorijama.

U seniorskoj konkurenciji , Marko Gušić je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 60 kg, dok su u kategoriji preko 100 kg bronzane medalje osvojili Predrag Stanjević i Jovan Peković. Ivana Milović je u ženskoj konkurenciji napravila najbolji rezultat, osvojivši zlatnu medalju. Ujedno, proglašena je za najbolju takmičarku, a sve tri pobjede ostvarila je iponom. Priliku za osvajanje novih medalja, džudisti ,,Akademika” imaće već narednog vikenda, kada će nastupati za reprezentaciju na turniru u Dizeldorfu, koji je ujedno i kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru. U klubu najveće nade polažu u Srđana Mrvaljevića, Marka Gušića, Danila Pantića.