Na buvljaku Željezare i danas raznovrsan izbor

Brojni prodavci došli su i jutros na buvljak Željezare i izložili raznovrsne vrste robe na prodaju. Kao i uvijek, ima prodavaca iz našeg grada, Podgorice i Danilovgrada.
Brojni Nikšićani došli su i danas da kupe potrebne proizvode po povoljnim cijenama, a neki pak samo razgledaju. Sve u svemu prodaja nije na baš visokom nivou uprkos dobroj ponudi.
Dobro se prodaju peškiri, papuče i posteljine, budući da se nalaze po dobrih cijenama na više štandova. I danas u ponudi domaći med po cijeni od 15 eura, kao i domaći džem za 2 eura. Izbor povrća i voća je raznovrsan, a cijene uglavnom kao na gradskoj pijaci, pa se džak žutih paprika nalazi za 3 eura a crvenih za 4 eura.
Može se naći “od igle do lokomotive”, kako bi se u narodu reklo, dakle jako raznovrsan izbor stvari: od polovnih mobilnih telefona, usisivača, blendera i drugih kućanskih aparata za koje trgovci tvrde da rade dobro, preko sudja korištenog i novog, pa do voća i povrća, igrački koje obično koštaju 1 e ili 1,5 eura. Kao i obično, u ponudi su i rasadi cvijeća po cijeni od 2 eura, a uočili smo i rasade jelki za samo 5 eura.
I danas dobar izbor garderobe, sa cijenama već od 1 eura za polovne komade, a cijene rastu zavisno od kvaliteta i stanja. Dječije trenerke u kompletu po cijeni od 10 i 15 eura prodaju se dobro, kao i džemperi za odrasle za 10 eura. Mnogi modeli čizama, novih, mogu se naći po cijeni od 5 eura. Polovne zavjese se prodaju za 5 eura. Našli smo i trotinet za 15 eura a električni za 50, kao i polovni šporet na drva za 45 eura, a tepisi već od 15 eura. I danas smo na buvljaku zatekli prodavca ručno radjenih gusala, po cijenama od 100 za manje i 150 eura za veće, a danas su na istom štandu izložene i ikone ručno radjene u drvenu, po cijeni od 150 eura.