Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale Svjetskog prvenstva koje se održava u Podgorici. Izabranici trenera Veljka Uskokovića su uz fenomenalnu podršku publike savladali Italiju sa 11:10 (4:3,3:2, 2:3 i 2:2).

Naša reprezentacija je prvu četvrtinu riješila u svoju korist 4:3. Sredinom treće četvrtine naši stižu do velikih 9:5, međutim Italijani stižu do izjednačenja na 9:9.

Crna Gora preko Sava Ćetkovića i Đura Radovića povećava na 11:9 i u tim trenucima rešava pitanje pobjednika. Italijani su u samom finišu smanjili na 11:10, a u poslednjim trenucima Italijani su imali napad za izjednačenje, ali je golman Tešanović odlično intervenisao i donio veliku pobjedu.

Najbolji u našoj selekciji bio je Đuro Radović sa šest golova, dok je u poraženoj selekciji bio je Manzi sa tri gola.

Crna Gora će večeras od 21 sat igrati sa Hrvatskom, koja je u prvom polufinalnom duelu savladala Mađarsku sa 21:17.