Film „Arktik“ i večeras pred našom publikom
Filmsko ostvarenje brazilskog režisera se i večeras prikazuje u našem bioskopu. Zanimljivo režisersko djelo ovog mladog umjetnika vodi nas u podneblje Arktika i doživljaje čovjeka kome je preostalo da traži spas kroz borbu sa hladnoćom i potrebom za preživljavanjem.
Film je sniman na fascinantnim lokacijama na Islandu, što upotpunjuje autentičan doživljaj borbe sa prirodnom stihijom i saživljavanjem gledalaca sa prirodom čiji prizori ostavljaju bez daha. Film je nagrađivan prošle godine na Kanskom festivalu
Uloge tumače Mads Mikelsen i Maria Telma Smaradotir. U našem bioskopu ovaj film ostaje do 16. maja.

