Kafa, Krupac ili Žabljak: Kako Nikšićani provode vikend

U Nikšiću se svakog petka i subote vodi ista priča – đe izaći i đe je najbolja atmosfera, pa smo pitali sugrađane koje su im to omiljene lokacije za vikend. Odgovori pokazuju da svako ima svoju rutinu, od opuštene kafe do bjekstva u prirodu.

Lazar (24) kaže da mu je Njegoševa ulica nezaobilazna stanica za početak večeri.

“Brate, zna se, vikend kreće iz Njegoševe na pivo ili kofein, pa đe nas noć povuče”.

Anđela (21) preko dana bira prirodu, dok su večeri rezervisane za gradske kafiće.

“Preko dana obavezno Krupac ili Trebjesa ako je lijepo vrijeme, a uveče standardno u pabove”.

Miloš (28) najviše voli dobar ručak i opušteniju atmosferu van gradske buke.

“Meni je hit vikendom neki dobar restoran na periferiji, klopa, vino i lagana priča sa društvom”.

Marija (19) ističe da joj je ljeti Krupac glavno mjesto za punjenje baterija.

“Čim upeče, svi smo na jezero, tamo nam je najbolji gas i preko dana i predveče”.

Stefan (33) priznaje da vikendom često voli da pobjegne iz grada na izlet.

“Iskreno, subotom najradije zapalim van Nikšića, do Žabljaka ili mora, čisto da promijenim sredinu”.

Jovana (17) kaže da njena ekipa uglavnom bira mjesta sa dobrom muzikom u centru.

“Vikendom smo stalno po ovim glavnim kafićima u centru, bitno je samo da je dobra muzika i ekipa”.

Bilo da je u pitanju kafa u Njegoševoj, kuliranje na Krupcu ili bjekstvo na Žabljak, jedno je sigurno – Nikšićani vikendom ne sjede doma. Grad pod Trebjesom i te kako živi kroz svoje pabove, kafane i prirodne ljepote, a svaki krug ima svoju omiljenu rutinu za punjenje baterija.