Košarkaši Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje igraće u finalu Studentske Luštica Bay lige, nakon što su u polufinalnom duelu ubjedljivo savladali sastav Univerziteta Donja Gorica (UDG), rezultatom 72:32.

Nikšićani su sa 40 poena razlike više nego ubjedljivo savladali protivničku ekipu, međutim, kao i u prethodnim mečevima, početak nije nagovještavao ovako ubjedljiv trijumf. Start meča u Sportsko – kulturnom centru Univerziteta Crne Gore pripao je ekipi UDG-a, koji su sa 5:0 poveli. Nakon nekoliko neuspješnih napada “difovaca”, usledili su prvi poeni, trojke su postigli Ratković i Đoković, te time najavili preokret svoje ekipe. Igrači nikšićkog fakulteta su dodali gas i zaigrali kao i u dosadašnjem dijelu lige, dobra odbrana i realizacija u napadu, te dosta iznuđenih faulova protivnika, doveli su do prednosti koja je na poluvremenu iznosila plus 13 (30:17).

U drugom poluvremenu viđena je totalna “rapsodija” Nikšićana, odličnom odbranom dolazili su do lakih poena preko brzih kontranapada, a sjajnim protokom lopte dolazili su do otvorenih šuteva, koje su realizovali. “Domaći” su u desetominutnom intervalu napravili ogromnu prednost, čak 30 razlike, koju su do kraja meča dodatno uvećali. Kolika je zapravo bila dominacija difovaca, govori podatak da su u drugih 20 minuta postigli čak 42 poena, a protivniku “dopustili” samo 15.

“Odigrali smo jedan odličan meč u oba pravca. Protivnik je bio u egalu samo u uvodnim trenucima utakmice, a nakon toga, svojom sjajnom odbranom i produktivnim napadom uspjeli da prilično lako privedemo meč kraju i slavimo ubjedljivo. Ono što preostaje je naš cilj od samog početka lige, a to je finalna utakmica. Obećavamo da ćemo dati svoj maksimum i nadamo se osvajanju prvog mjesta”, poručio je bek Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Rade Đoković.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Đoković i Šćepanović sa po 12 poena, dok je Ratković dodao 11.

UDG nije imao igrača sa dvocifrenim brojem pogodaka, a u njihovim redovima najviše je postigao Kavarić, autor osam koševa.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje će se u finalnoj utakmici sastati sa ekipom Mašinskog fakulteta, koji je u polufinalu bio bolji od Fakulteta za hotelijerstvo i turizam.

Finale je zakazano za četvrtak, 25. maj, od 19:30 časova.