ajkule

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se na finalni turnir Svjetske lige.

Crnogorski vaterpolisti savladali su danas u Debrecinu, u polufinalnom meču evropskih kvalifikacija, selekciju Italije 14:10 (4:3, 4:1, 5:3 i 1:3) i obezbijedili plasman među osam najboljih.
Crna Gora je početkom druge četvrtine stekla prednost od tri gola (6:3), koju je do polovine meča uvećala na 8:4.
Izabranici selektora Vladimira Gojkovića u trećem minutu treće četvrtine vodili su i 11:5, a prednost od šest golova imali su i uoči posljednjih osam minuta (13:7).
Italija je u posljednjoj četvrtini uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi trijumf crnogorskih vaterpolista.
Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Vladan Spaić sa četiri, Miroslav Perković, Dušan Matković i Marko Petković postigli su po dva, a po gol Vlado Popadić, Aleksa Ukropina, Aleksandar Ivović i Dušan Banićević.
U italijanskoj selekciji najefikasniji su bili Frančesko Difulvio i Ećenike Gonzalo sa po tri, dok su po gol manje postigli Stefano Luongo i Vićenco Duolće.
Rival Crne Gore u sjutrašnjem finalu biće bolji iz duela Španije i Grčke.
Plasman na finalni turnir Svjetske lige, koji će okupiti osam selekcija, izboriće tri prvoplasirane ekipe iz Debrecina.