U prvom kolu SBbet prve rukometne muške lige, Sutjeska na svom terenu poražena od Budućnosti, rezultatom 27:19.

Od samog starta utakmice Budućnost je nametnula jak ritam i uspjela već u 23. minutu da se od lijepi na sedam golova razlike.
Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 11:4.
U drugom poluvremenu razlika je rasla, a najveća je zabilježena u 47. minutu pri rezultatu 23:11.
Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Dejan Lipovina sa sedam pogodaka, na golu je maestralan bio Vasilije Pečurica sa devet intervencija.
U ekipi Sutjeske zapaženu rolu imali su Matija Zmajević sa pet odnosno Božo Vujović sa četiri gola.
U narednom kolu koje se igra u srijedu 6. oktobra, Sutjeska će gostovati Rudaru, dok će Budućnost na svom terenu dočekati Jedinstvo.