AMSCG: Duž klisura i usjeka sitniji odroni, voziti oprezno

Učesnike u saobraćaju danas očekuju nestabilne vremenske prilike, saopštili su iz Auto moto saveza (AMSCG), navodeći da je neophodna oprezna vožnja i da su duž klisura i usjeka učestali sitniji odroni.

Saobraćaj na putu Pljevlja – Žabljak, zbog rekonstrukcije mosta Đurđevića Tara, totalno je obustavljen za teretni saobraćaj – za vozila nosivosti preko 3,5 tone, do završetka radova.

Putnička vozila i autobusi saobraćaju naizmjenično, a saobraćaj će biti obustavljan od pet do osam, od deset sati do 13 i od 14 do 20 sati.

Vozila na putu M-2, na dionici Petrovac – Virpazar, od devet do 19 sati saobraćaju naizmjenično, zbog asfaltiranja te saobraćajnice.

Na regionalnom putu Andrijevica-Murino-Plav-Gusinje zbog asfaltiranja je, od sedam do 17 sati, promijenjen režim saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenicni.

Zbog rekonstrukcije regionalnog puta R-29 Bar – Kamenički most Krute, saobraćaj će biti obustavljen od osam do 11 i od 13 do 16 sati.

Saobraćaj na regionalnom putu R-17, na dionici Čevo – Riđani, zbog adaptacije je obustavljen od osam do 14 sati.

Na regionalnom putu R-30 na ulazu u Petnjicu, saobraćaj je zbog izgradnje potpornog zida promijenjen sa dvosmjernog na naizmjenični od osam do 17 sati.

Saobraćaj na regionalnom putu R-30 dionica Petnjica -Bioča, potez Bioča-Lješnica, obustavljen je od osam do 12 i od 13 do 17 sati.

Zbog rekonstrukcije saobraćajnice Petnjica-Bioča promijenjen je režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenični, a odobrena je i povremena obustava saobraćaja ne duža od 60 minuta. Saobraćaj neće biti obustavljan radnim danima od sedam do devet i od 12 do 14 sati.

Na magistralnom putu M-3 Plužine – Jasenovo polje, na dionici Zaborje – Jasenovo polje, vozila saobraćaju jednom trakom naizmjenično na mjestima radova, a saobraćaj je regulisan svjetlosnom saobraćajnom signalizacijom.

U tunelu Sozina, zbog sanacije pukotina, od 22 do šest sati ujutro vozila saobraćaju naizmjenično, a moguća je i potpuna obustava u kraćim terminima.

Na magistralnom putu M-4 dionica Podgorica-Božaj, zbog adaptacije dijela saobraćajnice u centru Tuzi, saobraćaj je promijenjen sa dvosmjernog na naizmjenični od marketa Voli do katoličke crkve.

Zbog radova na regionalnom putu R-13, dionica Mateševo-Kolašin, saobraćaj je promijenjen sa dvosmjernog na naizmjenični.

Iz AMSCG su kazali da je na magistralnom putu M-3, dionica Nikšić – Danilovgrad, promijenjen režim saobraćaja sa dvosmjernog na neizmjenični od 23 do pet sati ujutru, zbog pranja i krečenja zidova u tunelima “Budoš“, “Mali Budoš“, “Paprati” i “Drenoštica”.

Saobraćaj u ulici Vojisavljevića u Podgorici obustavljen je zbog izgradnje bulevara i vozila će saobraćati alternativnim putevima.