Vaterpolisti Crne Gore završili su nastup na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj kao osmoplasirani.

Crna Gora je danas u meču za sedmo mjesto poražena od domaćina Mađarske 6:8 (0:1, 1:4, 1:2, 3:1).

U prvoj četvrtini viđen je samo jedan gol i taj period obilježila je spora igra sa obje strane.

Mađari su se u drugoj četvrtini razigrali, pa su već tada stekli prednost koju Ajkule do kraja nijesu uspjele nadoknaditi.

Crna Gora je u posljednjih osam minuta igre pržila bolju partiju, ali nedovoljno za stizanje prednosti, koju su Mađari imali tokom cijelog meča.

Za crnogorsku selekciju po dva pogotka postigli su Dušan Matković, Miroslav Perković i Konstantin Averka.

Mađarsku su do pobjede predvodili Nađ i Zalanki sa po dva gola, a u strijelce su se po jednom upisali i Burian, Janšik, Vamoš i Varga.

Za peto mjesto od 17 sati igraće Srbija i Sjedinjene Američke Države.

Za bronzano odličje od 14 sati i 30 minuta, igraće Grčka i Hrvatska.