Zabijelilo u selima Pivske planine

Jutros je na Pivskoj planini pao prvi ovosezonski snijeg.

 

Snijeg se zadržava na tlu. Mještani sela Nedajno, ispod Durmitora, kažu da snijeg početkom oktobra u njihovom kraju i nije nikakva novina jer se nekih ranijih godina znalo desiti da ih on iznenadi čak i ranije.

Međutim, konstatuju da mu se sada nijesu nadali, nakon više nego toplog početka jeseni i lijepih dana krajem septembra.

 

U proteklim godinama, zime su bile blage, takozvane zelene zime bez velikih sniježnih padavina.