Zabijelilo u selima Pivske planine
Jutros je na Pivskoj planini pao prvi ovosezonski snijeg.
Snijeg se zadržava na tlu. Mještani sela Nedajno, ispod Durmitora, kažu da snijeg početkom oktobra u njihovom kraju i nije nikakva novina jer se nekih ranijih godina znalo desiti da ih on iznenadi čak i ranije.
Međutim, konstatuju da mu se sada nijesu nadali, nakon više nego toplog početka jeseni i lijepih dana krajem septembra.
U proteklim godinama, zime su bile blage, takozvane zelene zime bez velikih sniježnih padavina.



