Za AK Nikšić deset medalja

62. Prvenstvo Crne Gore u krosu za 2020. godinu održano je danas u Nikšiću na terenima ispod Trebjese u tehničkoj organizaciji AK “Nikšić, pod pokroviteljstvom ASCG i podršku Ministarstva sporta i mladih Crne Gore.

Na takmičenju je nastupilo je oko 100 atletičara iz devet atletskih klubova: Budućnost, Mornar, Lovćen, Nikšić, Jedinstvo, Sanja, Lim, Sparta, i Podgorički maraton.

Kod seniorki na 3000m ubjedljivo je po četrnaesti put po Slađana Pejović iz AK “Nikšić”, a kod seniora na 6000m najuspješniji je bio Dragoljub Koprivica iz AK “Mornar” iz Bara. Najviše medalja osvojili atletičari AK “Nikšić” iz Nikšića 10 medalja , drugi su atletičari AK “Lim” sa osam medalja, a treće mjesto atletičari AK “Jedinstva” iz Bijelog Polja sa po šest medalja.

Takmičenju su ispred ASCG prisustvovali predsjednik Gojko Banjević, direktor Milorad Vuletić, sekretar Milan Madžgalj, selektor reprezentacije Osman Erović i nacionalni treneri Zoran Jojić i Drago Musić.

Pobjednici po disciplinama – MUŠKARCI – cicibani (800m):

1. Enes Erović (Jedinstvo), 2. Danilo Scurati (Budućnost), 3. Dejan Scurati (Budućnost);

mlađi pioniri (1000m): 1. Nermin Beriša (Nikšić), 2. Matija Bulajić (Nikšić), 3. Luka Gojković (Nikšić);

pioniri (1500m): 1. Petar Veljić (Lim), 2. Luka Tadić (Nikšić), 3. Ivan Popović (Nikšić);

mlađi juniori (2000m): 1. Nemanja Đurišić (Lim), 2. Boško Begović (Budućnost), 3. Matija Milović (Nikšić);

juniori (3000m): 1. Kristijan Lalović (Nikšić), 2. Nemanja Dragović (Lim), 3. Lazar Živković (Lim);

seniori (6000m): 1. Dragoljub Koprivica (Mornar), 2. Miloš Mikić (Sparta), 3. Aleksa Maliković (Nikšić);

veterani 45-50 (6000m): 1. Veselin Petrušić (Nikšić); veterani 50-55 (6000m): 1. Dušan Krcunović (Nikšić); veterani 65+ (6000m): 1. Milan Vujičić (Nikšić));

ŽENE: cicibanke (600m):

1. Anja Novaković (Sanja), 2. Nejra Suljević (Jedinstvo), 3. Nađa Stanišić (Sanja);

mlađe pionirke (800m): 1. Anđela Đuranović (Sanja), 2. Jovana Drljević (Lim), 3. Katarina Kovačević (Jedinstvo);

pionirke (1000m): 1. Anabela Mujovi (Sanja), 2. Teodora Petrov (Sanja), 3. Nevena Dobrašinović (Lim);

mlađe juniorke (1500m): 1. Amina Suljević (Jedinstvo), 2. Darija Boričić (Budućnost), 3.Tijana Azarić (Budućnost);

juniorke (2000m): 1. Milja Joksimović (Jedinstvo), 2. Dušica Bošković (Jedinstvo), 3. Maša Delić (Nikšić);

mlađe seniorke (3000m): 1.Marija Živković (Lim), 2. marija Veljić (Lim); seniorke (3000m): 1. Slađana Pejović (Nikšić), 2. Vesna Pavlićević ( Podgorički maraton), 3. Rada Miladinović ( Podgorički maraton);

Na slici:Pobjednici po discipinama Atletski savez Crne Gore