Večeras u pozorištu projekcija kratkometražnih filmova
U sali Nikšićkog pozorišta, u utorak, 4. juna, sa početkom u 20 časova, a u okviru ciklusa “Ponovo radi bioskop: Savremeni crnogorski film 2017-2023”, biće upriličena Projekcija kratkometražnih filmova “Naročita svojstva” u režiji Tamare Milošević, “Mar” u režiji Milorada Milatovića, “Bibliotekar” u režiji Branislava Milatovića i “Mali čovjek u velikom kaputu” kojeg su režirali Milo Bešović i Miloš Prodanović.
Projekciju filma organizuju Filmski centar Crne Gore i Crnogorska kinotek, u saradnji sa JU Nikšićko pozorište, a u okviru junskog repertoara Nikšićke kulturne scene.
Glavni cilj projekta “Ponovo radi bioskop: Savremeni crnogorski film 2017-2023“ je promocija crnogorske kinematografije, uvezivanje institucija kulture, decentralizacija kulture i razvijanje publike, kao i stvaranje nove baze gledalaca.
Film “Naročita svojstva” u režiji Tamare Milošević prati temu u kojoj se umjetnost prepliće sa stvarnim životom, kroz tretman zločina i kazne, uz socijalno raslojavanje, a “Mar” Milorada Milatovića donosi priču o mladom paru koji već neko vrijeme živi zajedno, ali prolaze kroz emotivnu krizu. Film “Bibliotekar” Branislava Milatovića prati Obrada, bibliotekara kotorske gradske biblioteke, koji uprkos okolnostima da čitalaca skoro i da nema, s velikom pažnjom i ljubavlju radi svoj posao, a “Mali čovjek u velikom kaputu” Mila Bešovića i Miloša Prodanovića je priča o dječaku prepuštenom samom sebi da se izbori sa životom, obučen u veliki teški kaput problema, obaveza, buke i gužve grada.
Ulaz je slobodan.

