Studentski kros

XIV po redu Studentski kros u organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore održan je 16.10.2021. u Kampusu Univerziteta Crne Gore. Takmičilo se ukupno 19 studenata, a trka je bila na 1500 metara u muškoj i na 800 m u ženskoj konkurenciji.

Najbrži u muškoj konkurenciji bio je Vasilije Šćepanović, student Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića, sa vremenom 05:10:16, ispred Veljka Vujovića (Pravni fakultet) koji je 1500 m istrčao za 05:11:95, dok je treće mjesto pripalo Filipu Popoviću sa Prirodno-matematičkog fakulteta (05:26:93).

U ženskoj konkurenciji zlatnu medalju osvojila je Jelena Đukić sa Pravnog fakulteta koja je 800 m istrčala za 02:59:30 . Drugo mjesto osvojila je Milica Tapušković sa Ekonomskog fakulteta sa vremenom 03:03:11, dok je bronzano odličje osvojila Marina Marković sa Univerziteta Donja Gorica (03:04:16).