Varajić donijela pobijedu ekipi Trebjese

U 15. kolu prve crnogorske lige za žene, rukometašice Trebjese savladale Feniks, rezultatom 21:20.

Od samog starta utakmice, Nikšićanke su nametnule svoj stil igre, pa su do 17. minuta igre konstantno imale pet golova prednosti.
Izvanrednu odbranu igračice Trebjese su igrale nad Suzanom Zečević gdje joj nisu dozvolili da ,,primi loptu” (flaster) i sveli je na svega jedan pogodak u prvom dijelu igre.
Mali pad u igri domaćina iskoristile su igračice Feniksa da smanje zaostatak do poluvremena, pa se na odmor otišlo rezultatom (10:7).
U drugom dijelu igre, Feniks je stigao minus od tri gola i do poravnanja rezultata došao u 34. minutu. Sjajnu igru u drugom poluvremenu igračice Feniksa su krunisale sa dva gola prednosti u 37. minutu. Nakon toga igrao se gol za golom, a dva neiskorišćena napada Feniksa iskoristile su igračice Trebjese i u 45. minutu izjednačile (14:14).
Dva minuta prije kraja Feniks je imao prednost od dva gola, ali su igračice Trebjese smogle snage i uspjele da preokrenu rezultat u svoju korist, pogodkom Maše Varajić u poslednjim trenucima susreta.
U pobjedničkoj ekipi zapaženu partiju su imale Sara Burić i Milena Gardašević sa četiri pogodka, a na golu je dominirala Marijana Gezović sa nevjerovatnih 15 odbrana.
U ekipi Feniksa istakle su se: Suzana Zečević sa osam i Tamara Džarić sa sedam pogodaka.