SUTJESKA – ZVEZDA 62:70 (17:16, 15:20, 15:13, 15:21)

Sutjeska: Pavličević 11 (2/7 za tri, 4 sk, 4 ikr), Kovač, Mugoša, Albijanić 7, Spasojević 8, Popović 8 (2/7 za tri), Čvorović, Korać 8, Žižić, Pavić 2, Vranješ 14 (2/6 za tri), Šalić 4.
Zvezda: Rebić 2, Tompson 3, Lazić 4 (4 sk), Simanić, Tejić 11 (4 sk), Simonović 11 (7 sk), Nastić, Gudurić 7 (3 as), Jović 19 (5 sk, 3 as, 8 izg), Miler 5, Cirbes 4 (6 sk, 6 izg), Štimac 4 (5 sk).

bask2
Ovo je utakmica za koju se u Nikšiću tražila karta više. Naši momci su izginuli na terenu ali nijesmo pobjedili.
Prvu četvrtinu Sutjeska je dobila, nakon toga ide borba koš za koš.

Tok meča
Četvrta četvrtina – 62:70
40. minut – 62:68 – Jović je dvojkom 46 sekundi pre kraja presudio pobednika.
36. minut – 55:58 – Posle niza grešaka na obe strane Korać je poentirao i smanjio na samo tri poena razlike.
35. minut – 53:58 – Pavličević uzvraća trojkom.
34. minut – 50:58 – Zvezda je veoma efikasno počela poslednju deonicu. Serijom 7:0 (pet vezanih poena Gudurića) napravila je najveću prednost na utakmici.

bask3
Treća četvrtina – 47:49
30. minut – 47:49 – Spasojević dva, pa Vranješ tri poena za izjednačenje (47:47), a onda je Rebić pogodio dva bacanja.
29. minut – 42:47 – Precizan je i Jović, pa se Zvezda malo odlijepila.
28. minut – 42:45 – Trojka Simonovića (3/3), jedinog raspoloženog šutera kod Zvezde.
27. minut – 42:42 – Posle kontre “4 na 1” Spasojević je lako poentirao u doneo izjednačenje posle duže vremena.
24. minut – 38:42 – Gdje su stali u prvom, rivali su nastavili u drugom poluvremenu, sa mnogo grešaka na obje strane.

bask4
Druga četvrtina – 32:36
Vranješ kod Sutjeske i Jović kod Zvezde dali su po 11 poena.
20. minut – 32:36 – Zvezda se odlijepila trojkom Simonovića.
18. minut – 29:30 – Zvezda je napravila 5:0, pogocima Tejića (dva) i Jovića (tri).
16. minut – 29:25 – Dugo je trajao prekid. Sudije su gledale snimak napada Sutjeske i na kraju priznale pogodak Vranješa, koji na kontu već ima 11 poena.
15. minut – Tehnička greška za Štimca.
14. minut – 21:22 – Sada su gosti u seriji, Jović za 6:0 i preokret.
13. minut – 21:20 – Seriju domaćina prekinuo je Tejić sa četiri vezana poena.
12. minut – 21:16 – Minut i po u ovoj deonici i nije bilo poena, a onda su Pavić i Korać nastavili seriju Sutjeske iz prve četvrtine – 11:0.

bask5
Prva četvrtina – 17:16 – Mnogo griješe crveno-beli, imaju devet izgubljenih lopti. Sutjeska je orijentisana na šut za tri poena.
10. minut – 17:16 – Ni tajm-aut nije pomogao gostima. Nastavljena je serija domaćina – 7:0, za prvo vođstvo još od onog 2:0.
9. minut – 15:16 – Ponovo su domaćini napravili 5:0- Popović trojka, pa Vranješ dvojka. Zvezda ima već sedam izgubljenih lopti, pa je trener Radonjć zatražio tajm-aut.
9. minut – 10:16 – Zvezda pobjegne, Sutjeska je stigne, pa Zvezda opet pobjegne…
8. minut – 10:12 – Sutjeska se vraća serijom 5:0. Šalić je ubacio dva, a Vranješ tri poena.
7. minut – 5:12 – Miler ubacuje trojku (druga Zvezdina, ukupno treća na meču) za sada već velikih plus sedam.
6. minut – 5:9 – Posle uvodnog vođstva domaćina, usledila je trojka Simonovića za 3:2 i od tada je Zvezda u konstantnom vođstvu. Jović je dao četiri poena.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bili su Nemanja Vranješ sa 14 koševa i Nikola Pavlićević sa 12.