Učenici OŠ “Dušan Bojović” u sklopu nagradnog izleta posjetili primorje

Učenici VII-1 OŠ “Dušan Bojović” i njihov razredni starješina Mirjana Durutović, su uživali na nagradnom izletu, kao najbolje odjeljenje prethodne školske godine.

Obilazak je počeo od Grahova, gdje su učenici uživali u botaničkoj bašti, Arboretum. Mogli su da vide džinovsku kalifornijsku sekvoju, japansku ginkobilobu, kavkasku jelu…
Izlet se nastavio ka Kotoru i uživanju u vodenom životinjskom svijetu i posjeti akvarijumu Boka. Upoznali su jastoga Karla, “knez” ribu, sipe, hobotnice i ostalu “družinu” morskih dubina.
Učenici su u sklopu izleta posjetili i žičara Kotor-Lovćen.

“U trenutku nastanka naše planete, na crnogorskom primorju dogodio se najljepše spajanje kopna i mora”, citatom Lorda Byrona opisan je pogled sa žičare na zvaničnoj stranici škole.

A onda, učenici su uplovili u Porto Montenegro, gdje su ih dočekale jahte, kruzeri, brodovi i ljepota mora.

Izlet se završio povratkom u Župu Nikšćku, na zadovoljstvo učenika i razredne Mirjane.