Učenici Muzičke škole “Dara Čokorilo” osvojili vrh festivala “Akordeon Art”

Učenici Muzičke škole “Dara Čokorilo” nastavili su niz uspješnih nastupa na međunarodnim takmičenjima, ostvarivši sjajne rezultate na XVI Internacionalnom festivalu harmonike “Akordeon Art”, koji je održan od 26. do 29. maja u Istočnom Sarajevu.

U kategoriji harmonika solo, učenik Karadžić Blagoje, iz klase profesorice Ljiljane Radović, osvojio je prvu nagradu u III kategoriji sa osvojenih 97 poena.

Veliki uspjeh ostvario je i Bataković Jakša, takođe učenik profesorice Ljiljane Radović, koji je u IV kategoriji harmonika solo osvojio prvu nagradu sa 97 poena.

Ostvareni rezultati predstavljaju još jednu potvrdu kvalitetnog rada učenika i nastavnog kadra Muzičke škole „Dara Čokorilo“, kao i talenta i posvećenosti mladih harmonikaša koji uspješno predstavljaju svoju školu na međunarodnoj sceni.