Rumunija - Crna Gora

Crna Gora doživjela prvi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2022. godine. Muška seniorska reprezentacija poražena je od Rumunije 36:27 (16:13) u utakmici drugog kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo koje će 2022. godine biti održano u Mađarskoj i Slovačkoj. „Lavovi“ su doživjeli prvi poraz u kvalifikacijama koje su otvorili ubjedljivom pobjedom protiv Kosova u Podgorici.

“Disciplinovano smo otvorili utakmicu, ali smo potom ušli smo u greške koje je iskusna ekipa kao što je Rumunija znala da kazni. Morali smo da odigramo i ostatak meča kao prvih 10-minuta, ali imali smo problema sa izostankom nekoliko igrača, a nijesmo ni imali dovoljno vremena za pripremu utakmice. Kvalifikacije se nastavljaju u januaru naredne godine, vjerujem da ćemo imati više sreće sa sastavom i da će na raspolaganju biti više igrača, te da nećemo imati problema kao tokom ove sedmice. Siguran sam da će protiv Švedske u januaru sve izgledati bolje. Švedska je u vrhu svjetskog rukometa, ali kada donekle budemo kompletni i kada budemo imali sastav za njih, vjerujem da možemo i do iznenađenja”, kazao je selektor Zoran Roganović.
U duelu u Baja Mareu, silno oslabljeni„lavovi“ su sjajno krenuli i u 8. minutu vodili su 5:1, ali je domaćin preokrenuo u 14. minutu (7:6), na velikom odmoru imao tri gola viška (16:13), a do nedostižne prednosti stigao u 44. kada je na semaforu pisalo 26:18.
Prednost domaćina u nekoliko navrata iznosila je devet golova što je bila i konačna razlika. Rumunija je pobjedom protiv direktnog konkurenta u borbi za drugo mjesto u grupi u kojoj je prvi favorit Švedska, napravila značajan korak ka plasmanu na prvenstvo Evrope.
Loše izdanje u odbrani i čak 36 primljenih golova glavni su razlog ubjedljivog poraza na možda i ključnom gostovanju u kvalifikacijama.
“Krenuli smo veoma dobro u prvih 10-ak minuta tokom kojih smo ispoštovali taktičke zadatke koje je pred nas postavio selektor. Kasnije je došlo do umora i pada koncentracije, griješili smo u istim akcijama koje smo ranije rješavali bez problema. Rumunija je u prvom poluvremenu došla do pet golova prednosti, kasnije smo prišli na dva gola, ali nijesmo uspjeli da se vratimo. Ovog puta nije bio problem u napadu, nego u odbrani”, kazao je krilo Marko Lasica.
Crna Gora naredni meč u kvalifikacijama odigraće 6. januara kada u Podgoricu stiže Švedska, kojoj će „lavovi“ gostovati tri dana kasnije.
Plasman na Evropsko prvenstvo izboriće po dvije ekipe iz svih osam kvalifikacionih grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.
RUMUNIJA – CRNA GORA 36:27 (16:13)
BAJA MARE – Dvorana „Laskar Pana“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Horvat, Marton (Mađarska). Sedmerci: Rumunija 3 (3), Crna Gora 1 (0). Isključenja: Rumunija 4, Crna Gora 6 minuta.