U Zahumlju promocija knjige “Besmrt u Kopenhagenu”
Promocija knjige “Besmrt u Kopenhagenu” autora Vukića Antovića, održaće se večeras 9. jula u JU “Zahumlju” sa početkom od 19:00 časova.
O knjizi će govoriti: dramaturg Obrad Nenezić, profesor književnosti Velika Perutović, dr Nevenka Antović, diplomirani fizičar i autor.
Moderator programa je Kristina Radović, istoričarka umjetnosti i urednica programa Univerziteta primijenjenih nauka u Zahumlju.
Vukić Antović je rođen 20. oktobra 2003. godine u Nikšiću. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u rodnom mjestu. Godine 2021. napisao je predstavu „Besmrtnost u Kopenhagenu“, koja je 2022. godine, kao srednjoškolska, izvedena u više gradova Crne Gore. Od oktobra 2022. godine živi u Beogradu, gde studira arheologiju.
Organizator manifestacije je JU „Zahumlje“, a kao dio julskog repertoara nikšićke kulturne scene 2024. godine.

