U Nikšiću rasvijetljeno 11 teških krađa, uhapšene dvije osobe

Službenici Uprave policije Crne Gore – Odjeljenja bezbjednosti Nikšić rasvijetlili su 11 krivičnih djela teška krađa i uhapsili dvije osobe iz Nikšića za kojima je policija aktivno tragala.

Kako je saopšteno iz Uprave policije, zbog sumnje da je počinio krivično djelo teška krađa u produženom trajanju, kao i krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici, uhapšen je K.A. (20) iz Nikšića.

Slobode je lišen i D.S. (27) iz Nikšića zbog sumnje da je počinio krivično djelo teška krađa u produženom trajanju.

Iz policije navode da su osumnjičeni početkom godine, djelujući u saizvršilaštvu, na teritoriji Nikšića izvršili ukupno 11 provala u stambene objekte, odakle su otuđili bicikla, akumulatore, alat i različite uređaje za domaćinstvo.

Takođe, K.A. se sumnjiči da je prethodno verbalno i fizički napao svoju suprugu, zbog čega mu se na teret stavlja i krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici.

Nakon prikupljenih obavještenja, sa slučajem je upoznat nadležni državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, koji je naložio hapšenje osumnjičenih.

Kako su naveli iz policije, oni će uz krivičnu prijavu u zakonskom roku biti sprovedeni nadležnom tužilaštvu na dalju nadležnost.