U MUP-u ostalo više od 1.500 ličnih dokumenata

Više od 1.500 identifikacionih dokumenata nije preuzeto iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP), od kojih su pojedina izrađena još 2008. godine, kazao je novi ministar tog resora Goran Danilović.

Dodao je da je broj nepreuzetih pasoša iz 2008. godine 73, a godinu kasnije 367.
“Smatram nedopustivim ovakvo stanje”, kazao je Danilović.

Tokom provjere rada službi MUP-a koje vode izborne registre, utvrđeno je da je veliki broj dokumenata neuručen, prenosi portal RTCG.

“Postoji 1.502 izrađena, a neuručena identifikaciona diokumenta. Da budem sada malo precizniji – radi se dakle o 1502 doumenta koji su stariji od jedne godine”, kazao je Danilović na pres konferenciji.

Ako se dokumenta mlađa od jedne godine u narednih 15 dana ne uruče građanima, biće povučena.

“Iz 2008. godine ima 32 identifikaciona dokumenta nepredata građanima, 2009. godine, a to je bila izborna godina, 88. Iz 2010. godine ima ih 50, 2011. godine – 32, 2012. godine – 49, 2013. godine – 95. Iz 2014. godine nepredatih ličnih isprava je 105, u prošloj godini bilo ih je 36”, kazao je Danilović.

Tvrdi da su dokumenta izdata preko mobilih stanica takođe problematična.
Podaci Ministarstva za informaciono društvo i MUP-a se ne poklapaju, zbog čega će ministar u narednom periodu tražiti odgovornost za sve nepravilnosti.

“Smatram neodopustivim ovakvo stanje. Prije nego što sam izašao pred vas, organizovao sam sastanak sa načelnicima filijala i od njih tražio potpunu posvećenost cijelom ovom problemu. Rekao sam da nećemo prezati od utvrđivanja disciplinske, prekršajne ili krivične odgovornosti svakoga ko se ne pridržava zakona”, kazao je Danilović.

M.B.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *