Trijumf Andrijane Božović na prvoj večeri festivala “Biser Jadrana”
Sinoć je održano “Domaće veče”, na drugom RMF “Biser Jadrana”.
Članovi stručnog žirija, izabrali su 8. najboljih izvođača iz CG, koji će nastupiti i večeras 19. jula (sa još 17 kolega iz regiona).
Takmičari iz Crne Gore koji su bili najbolji po glasovima žirija su: Andrijana Božović, Makadam, Majda Božović, Stevan Faddy, Božo Bulatović, Djurdja Petrović – Poljak, Mirjana Vukanović – Mike i Isidora Nikolić.
Nagrade su prvo veče osvojili:
1. Zlatni Biser – Andrijana Božović – Dobro je;
2. Srebrni Biser – Makadam – Tajno tajnije;
3. Bronzani Biser – Majda Božović – Nemam razloga za to;
Nagrade po kategorijama:
Nagrada za debitanta – Isidora Nikolić – Za ljubav bez bola;
Nagrada za interpretaciju – Luka Leković – Ako ti ne vrijedim;
Nagrada za najbolju kompoziciju – Luka Radović – Anđeli;
Nagrada za najbolji tekst – Ljubo Jovović – Tajno tajnije – Makadam;
Nagrada za aranžman – Dejan Božović – S lijeve strane postelje.
“Regionalno veče” na Ljetnjoj pozornici u Tivtu, počinje večeras od 21h.

