Saradnja u cilju borbe protiv sive ekonomije
Uprava za inspekcijske poslove i Zavod za zapošljavenje Crne Gore sarađivaće intenzivnije na polju razmjene podataka o licima zaposlenim u zoni sive ekonomije, saopšteno je iz Uprave za inspekcijske poslove.
“Uz navedeno, dogovoreno je da će se u narednom periodu utvrditi i drugi modeli saradnje između ove dvije institucije”, pišu u saopštenju, objavljenom nakon sastanka, na kome su prisustvovali direktor Uprave, Alija Košura i direktor Zavoda, Suljo Mustafić sa saradnicima.
Sastanak je organizovan u cilju sagledavanja stanja i kretanja na tržištu rada, pri čemu su se sagovornici saglasili da je neophodno intenzivirati saradnju između Uprave za inspekcijske poslove i Zavoda za zapošljavanje, kako bi se razmjenjivali podaci o licima zaposlenim u zoni sive ekonomije. Uz navedeno, dogovoreno je da će se u narednom periodu utvrditi i drugi modeli saradnje između ove dvije institucije.

