Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Herningu selekciju Mađarske 32:15 (17:9), u utakmici trećeg kola A grupe Svjetskog prvenstva u Danskoj.

To je drugi trijumf crnogorskih rukometašica na šampionatu, nakon što su u prošlom kolu savladale i Japan 29:23.

Igrale su i neriješeno sa Srbijom 28:28.

Mađarska je doživjela prvi poraz, nakon što je u prva dva kola bila bolja od Tunisa 39:20 i Srbije 32:26.

Izabranice selektora Dragana Adžića, u jednom od najboljih izdanja posljednjih godina, potpuno su nadigrale rivala, već do poluvremena stekle su ubjedljivu prednost i riješile pitanje pobjednika.

Crnogorske rukometašice su, nakon serije 3:0, u 18. minutu povele 7:4, razlika je u 21. iznosila pet (10:5), a u 28. osam golova (15:7), koliko je bilo i na poluvremenu (17:9).

U 31. minutu crnogorska selekcija prvi put stekle su prednost od deset (19:9), koju je u samom finišu meča, iako bez prve postave, uvećale na 17 golova.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakla Sonja Barjaktarović, bile su Majda Mehmedović, Milena Raičević i Katarina Bulatović sa po šest, dok je Đurđina Jauković meč završila sa četiri gola.

Crna Gora će u četvrtom kolu, sjutra u 16 sati i 15 minuta, igrati sa Tunisom.