Na Evropskom prvenstvu u Podgorici muška rukometna reprezentacija Crne Gore osvojila je 12. mjesto.
U meču za plasman, ekipa koju predvode Nedim Selmanović i Draško Mrvaljević, poražena je od Slovenije 28:26.

Ovaj crnogorski tim je prethodno obezbijedio opstanak, a nastup na smotri 16 najboljih selekcija Starog kontinenta završio je sa dvije pobjede i pet poraza.

Rukometaši su imali minimalnu prednost nakon prvog poluvremena (12:11), u nastavku nekoliko puta i dva gola viška.

Posljednji put vodili su u 48. minutu (20:19), ali Slovenija je ipak postigla tri vezana gola i došla do preokreta kojim je obezbijedila put ka pobjedi.
Mirko Latković je bio najefikasniji u crnogorskoj selekciji sa 11 golova, dok su po četiri gola postigli Edin Beharović, Andrej Dobrković i Radoš Premović.