mladi niksica

Odnijele su rukometašice Budućnosti danas bodove iz Nikšića, niko u to nije ni sumnjao, ali će sigurno dobro zamaptiti prvih 20 minuta meča u kojem je mlađani sastav Dragana Đurđevca bio više nego ravnopravan protivnik dvostrukom prvaku Evrope.
“Bilo je to fenomenalnih 20 minuta, vodili smo i sa dva razlike. Pad koncentracije, manjak snage i nesporna snaga naših rivalki ipak u nasatvaku učinili da Budućnost preokrene meč i zasluženo slavi. Sjajan meč i sve pohvale mojim igračicama”, kaže Đurđevac.
Budućnost je meč riješila u svoju korist rezultatom 32:21. Najefikasnija igračica susreta bila je Nikšićanka u redovima Budućnosti, Đina Jauković, sa devet postignutih golova, dok je najbolja mlada rukometašica Crne Gore, Nada Ćorović, sa 5 pogodaka bila najbola u redovima “kanarinki”.
Današnji rivali još jednom će odmjeriti snage, u finalu Kupa Crne Gore.

LEVALEA 2010 – BUDUĆNOST 21:32 (11:18)
NIKŠIĆ – SC ”Nikšić”. Gledalaca: 100. Sudije: Mitrović, Vešović (Podgorica). Sedmerci: Levalea 2010 3 (3), Budućnost 6 (5). Isključenja: Levalea 2010 8, Budućnost 10 minuta.
LEVALEA 2010: Mandić (tri odbrane), Vujadinović (četiri odbrane) Međedović, Potparić, Nada Ćorović 5, Roćenović, Nataša Ćorović 4, Đukić 4, Tomić 2, Kuzman, G. Ćorović, Okiljević 3, Vujadinović, Jovićević 2, Perović 1, Blečić, Šaranović.
BUDUĆNOST: Marinović (dvije odbrana), Babović (devet odbrana), Ujkić 4, Konatar 3, Jauković 9, Pletikosić 2, Laslo 5, Knežević, Godeč 6, Premović 3, Bulatović, Pavićević, Vukčević, Raičević.