Repertoar Cinema 213 za 19. septembar

U bioskopu Cinema 213 će se 19. septembra emitovati sledeći filmovi:

16:20 Transformerski početak (sinhronizovano) – je neispričana priča o poreklu Optimusa Prajma i Megatrona, zakletih neprijatelja, koji su nekada bili prijatelji, povezani kao braća, koji su zauvek promenili sudbinu Sajbertrona. U prvom ikada potpuno CG animiranom filmu o Transformersima, „TRANSFORMERSI – POČETAK“ glasove su pozajmili neki od najvećih glumačkih zvezda, među kojima su Kris Hemsvort, Brajan Tajri Henri, Skarlet Džohanson, Kigan-Majkli Ki, Stiv Bušemi, Lorens Fišburn i Džon Ham.
18:15 Smrtonosan susret – Od producenata kritički hvaljenih filmova “Barbarian” i “Late Night with the Devil“, “Smrtonosni susret” je pametan i neumoljiv triler koji iznenađuje publiku na svakom koraku i drži vas na rubu sjedala! Ništa nije kako se čini kada se izopačena jednonoćna avantura pretvori u brutalan niz ubojstava serijskog ubojice. Napetost raste kako se protagonisti bore za preživljavanje u ovoj smrtonosnoj igri mačke i miša. S neočekivanim obratima i šokantnim otkrićima, “Strange Darling” je film koji ne smijete propustiti.
20:05 Supstanca – Dobitnik nagrade za najbolji scenarij na filmskom festivalu u Cannesu! Elisabeth Sparkle nekadašnja je filmska zvijezda, koja je produkcije namijenjene velikom ekranu zamijenila proizvodnjom videa za tjelovježbu. No iako izgleda izvrsno, s 50 godina sve joj se više vrata zatvara. Igrom slučaja do nje dolazi neobičan prijedlog: tajanstveni laboratorij nudi joj uzorak Supstance, čudotvorne tvari koja će joj pomoći da ponovno probudi mlađu, ljepšu i savršeniju verziju sebe. No sve dolazi sa cijenom, a ova će biti prilično visoka. Supstanca redateljice Coralie Fargeat jedna je od senzacija ovogodišnjeg Filmskog festivala u Cannesu. Riječ je o nadahnutoj, zabavnoj i grotesknoj satiri na suvremeni Hollywood i način na koji se u njemu tretiraju žene. Kritika je hvalila hrabar, autorinočni nastup Demi Moore u naslovnoj ulozi, kao i Fargeatinu zaigranu režiju i nepogrešivi osjećaj za grotesku i crni humor. Supstanca je također bila i jedan od favorita za Zlatnu palmu, a naposljetku je nagrađena za najbolji scenarij.