Predstavljena knjiga ’’I dječak može obećati’’
U Kapital plazi predstavljena je knjiga Boža Koprivice ’’ I dječak može obećati’’, piše Antenam.
Na promociji su govorili glavni urednik Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva Lazo Leković, fudbalski trener Brano Milačić i autor.
O djelu ’’I dječak može obećati’’ Lazo Leković kazao je da je Koprivica pisao o velikom broju vrhunskih fudbalera, i napomenuo da djelo obiluje pričama o driblingu.
Komentarišući novu knjigu Boža Koprivice, Leković je naglasio:
’’Čitajući ovu knjigu proživljavao sam najljepše trenutke u vrijeme bivše Jugoslavije kada je postojala neprikosnovena fudbalska četvorka: Partizan, Zvezda, Hajduk i Dinamo, i znam koliko smo tada bili srećni kada bi Budućnost postigla gol u utakmicama protiv njih’’, kazao je Leković.
Fudbalski trener Brano Milačić naglasio je da je novo djelo Boža Koprivice najvećim dijelom posvećeno Maradoni, ”čudnom” fudbaleru koji je postigao gol rukom, gol koji je i zvanično priznat, koji je izazvao velike polemike u fudbalskom svijetu. Svjedoci smo da ovih dana kaže Milačić, da jedan drugi Argentinac vlada svijetom, da se o njemu puno priča.
MIlačić je takođe istakao da je “Maradona da neko ko je osvojio i vodio Argentinu do titule svjetskog prvaka, Mesi to još uvijek nije uspio, i bojim se da će otići sa fudbalske scene a da se to ne ostvari.’’
Autor Božo Koprivica rekao je da je knjiga “I dječak može obećati” priča o najvecim fudbalskim dostignućima u bivšoj Jugoslaviji.
Koprivica je istakao:
“Skica ove knjige nastala je 2006 . Ovo je knjiga mog života i vremena u kom sam ja živio.I tek u ovoj formi, i kad sam se dogovorio sa ljudima iz Zavoda da objavim knjigu, pomislio sam da sam pisac”, rekao je Koprivica.

