Potpisan protokol izmedju teatra iz Kragujevca i Nikšićkog pozorišta

 

Uoči otvaranja 18. Međunarodnog festivala glumca,danas je u Nikšićkom pozorištu, potpisan protokol o dugoročnoj saradnji između Knjaževsko-srpskog teatra iz Kragujevca i Nikšićkog pozorišta.
Nikšićko pozorište ističe da se uspostavlja saradnja sa velikim i prepoznatim teatrima koji cijene rad ovog pozorišta kao značajan i referentan za najširu pozorišnu scenu. Ovo je za njih veliko priznanje, jer je Knjaževsko-srpski teatar pozorišna kuća sa najvećom tradicijom na jugoslovenskim prostorima.
Ovaj protokol o saradnji je samo jedan u nizu dokumenata koji nam otvaraju vrata upravo tih velikih pozorišnih kuća i uspostavljaju mostove saradnje sa najvećim rediteljima, najznačajnijim glumcima i što je najbitnije sa publikom iz svih zemalja u kojima se govorima istim jezikom.