Posao za oko 100 visokoškolaca iz Nikšića

Ugovori između Opštine Nikšić i poslodavaca koji su se prijavili za učešće u projektu zapošljavanja mladih visokoškolaca iz našeg grada potpisani su juče. Nešto više od 100 mladih dobiće posao na godinu dana.

Program podsticanja zapošljavanja mladih koji realizuje Opština Nikšić prvi je te vrste u Crnoj Gori.
Na javni poziv Lokalne uprave prijavila se 52 poslodavaca. Opština potencijalnim kandidatima obezbjeđuje mjesečno 200 eura – poslodavac isti iznos, pri čemu je oslobođen plaćanja poreza i doprinosa.

Veliko interesovanje poslodavaca za aktuelni program daje za pravo Lokalnoj upravi da planira nastavak ovog projekta za sljedeću godinu. Glavni prioritet Lokalne uprave je otvaranje novih radnih mjesta, a to će realizovati završetkom brojnih projekata. Inače, Nikšić se može pohvaliti stopom nezaposlenosti manjom od državnog prosjeka.

Prijave kandidata počeće u petak, 31. maja i trajaće osam dana. Zainteresovani se prijavljuju direktno kod poslodavaca, a sve informacije biće istaknute na oglasnoj tabli Biroa rada, na sajtu Opštine, kao i u sredstvima javnog informisanja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *