Vladimir Jovović u mnogome je doprinio ekipi OFK Beograda da pobijedi ekipu Partizana. U 23. kolu Superlige lige Srbije OFK Beograd je pobijedio Partizan sa 2:1, a Jovović je postigao pogodak za izjednačenje u 58. minutu za 1:1, a gol za preokret i pobjedu postigao je Pavlovski u 64. minutu. Prethodno je Brašanac doveo Partizan u vođstvo u 22. minutu.

Vladimir Jovović je ponikao u Sutjesci, a fudbalski život ga je odveo u ekipi Crvene Zvezde. Kod trenera Miodraga Grofa Božovića nije uspio da se izbori za prvu postavu, pa ga je fudbalski put odveo u OFK Beograd na pozajmicu do kraja sezone. U derbiju protiv ekipe Budućnosti 6. marta Jovović je zaradio suspenziju od šest mjeseci, zbog udaranja glavnog sudije Miloša Novovića.