Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras Podgoricu 69:67 u revanšu baraža za plej-of Prve crnogorske lige.

I pored toga Podgorica je obezbijedila plasman u polufinale zbog bolje koš razlike u ovom dvomeču.
Ovo je bila posljednja utakmica u sezoni – u domaćem prvenstvu je izboren plasman u ABA2 ligu naredne sezone, dok je u regionalnom takmičenju ekipa dogurala do četvrtfinala.
Sutjeska je početkom meča bila u prednosti, u nekoliko navrata imala četiri poena viška, ali je do kraja prvog perioda Podgorica preokrenula i poslije deset minuta vodila – 18:16.
Naš tim je bio bez poena više od dva minuta u drugoj četvrtini što su gosti iskoristili, brzo otišli na dvocifrenu prednost, a tri minuta prije kraja prvog poluvremena imali maksimalnih 14 poena prednosti – 35:21.
Ipak, do odlaska na odmor Sutjeska je uspjela da smanji zaostatak, pa je poslije 20 minuta bilo 37:29 za goste.
Početkom drugog poluvremena poslije poena Radosava Spasojevića Sutjeska je prišla na 39:35, ali je Podgorica i taj nalet odbila. Nakon slobodnih bacanja Alena Hadžibegovića gosti su otišli na 45:35, ali je ponovo na krilima Spasojevića naš tim smanjio, pa je na kraju treće četvrtine bilo 57:50 za Podgoricu.
U posljednjih deset minuta Sutjeska je serijom 7:0 prišla na poen minusa (60:59), a poslije trojke Adija Zahirgaića i slobodnih bacanja Spasojevića naš tim je preokrenuo i poveo 64:62.
U posljednji minut ekipe su ušle izjednačene (67:67), a onda je Spasojević, 29 sekundi prije kraja, pogodio za dva poena i novo vođstvo Sutjeske – 69:67, Podogrica je imala napad za preokret, ali nije uspjela da ga realizuje.
Najefikasniji u našoj ekipi bio je Radosav Spasojević sa 23 poena i indeksom 19. Vladimir Tomašević je ubacio 15 poena, uz sedam skokova, a Miloš Koprivica 13 i 10 skokova.