Parking u Nikšiću besplatan tokom Prvog maja

Parking servis Nikšić obavijestio je sve korisnike svojih usluga da tokom obilježavanja Međunarodnog praznika rada neće vršiti kontrolu i naplatu parkinga na teritoriji grada.

Prema zvaničnom saopštenju, naplata parkinga neće se obavljati u petak i subotu, 01. i 02. maja 2026. godine, što znači da će parking mjesta u zoniranim dijelovima Nikšića biti besplatna za sve građane i posjetioce.

Ova odluka donosi se svake godine povodom obilježavanja Prvog maja, kada većina javnih službi radi u izmijenjenom režimu rada.

Tokom ova dva dana:

• Neće biti kontrole parkiranja
• Neće se naplaćivati parking u zonama
• Vozači mogu koristiti parking mjesta bez vremenskog ograničenja

Ipak, iz ovog Preduzeća apeluju na građane da parkiraju vozila odgovorno i u skladu sa saobraćajnim propisima, kako bi se izbjegle gužve i eventualni problemi u saobraćaju.

Besplatno parkiranje tokom praznika predstavlja olakšicu za sve građane koji planiraju boravak u gradu, kao i za one koji putuju ili provode vrijeme na otvorenom tokom prazničnih dana.

Redovan režim naplate parkinga biće ponovo uspostavljen nakon završetka praznika.