Izabranici Nikole Rakojevića pobjedili su juče u gostima ekipu Mornara minimalnim rezultatom u okviru 10. kola Telekom 1. CFL. U strijelce se upisao Stefan Lončar u 21′.

Ekipa Sutjeske je počela utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Bubanja, Ma. Vučić, Nedić, Bulatović, Lončar, Stefanović, Grbović, Ćetković, Merdović i Božović. Igrali su još: Kordić i Osmajić.

FK Mornar: Đurović, Brnović, Božović, Pajović, Popović, Merdović, Martinović, Marković (C), Vujošević, Ivanović i Vukmarković. Igrali su još: Leverda, Džanović i Merdović.

Ono što svakako raduje sve ljubitelje našeg kluba jeste da se Božo Marković oporavio nakon šest mjeseci od teške povrede prednjih ukrštenih ligamenata koljena koju je doživio na utakmici sa ekipom Mladosti, a na teren se vraća i mladi reprezentativac Crne Gore i desni bek Sutjeske Dragan Grivić nakon jednomjesečne pauze zbog povrede koljena. Njih dvojica su bili dana u konkurenciji, ali strateg Sutjeske nije želio još ništa da rizikuje.

U prvom poluvremenu viđeno je dosta uzbuđenja, uz pregršt šansi, više od strane fudbalera Sutjeske i pravo je čudo kako plavi nijesu postigli još neki pogodak, osim gola Lončara u 21. minutu susreta.

Prvu priliku na utakmici imala je Sutjeska u 10. minutu, Ćetković je preko odbrambenih igrača pronašao Lončara, čiji šut sa peterca brani golman Mornara.

Barani su uzvratili u 12. minitu iz slobodnog udarca, ali je Giljen bio na pravom mjestu.

Igrao se 17. minut kada je Ćetković umalo pogodio iz kornera, golman je već bio savladan, a jedan igrač domaćih intervenisao je sa gol linije.

Odmah potom u 19. minutu Lončar je probao sa dvadesetak metara, ali samo pored gola.

Samo dva minuta kasnije plavi stižu do zasluženog vođstva. Marko Vučić i Merdović odigrali su dupli pas na lijevoj strani, zatim je Merdović centrirao, Božović se našao u duelu sa golmanom, koji je nespretno intervenisao, a onda je Ćetković primio loptu, odložio za Lončara koji je na ivici šesnaesterca fintom izbacio jednog protivničkog igrača i rutinski lijevom nogom savladao nemoćnog Đurovića.

U 23. minutu Stefanović je dodao za Lončara, međutim volej udarac strijelca prvog gola na meču završava preko gola.

Merdović je minut kasnije centrirao sa lijeve strane, Božović je bio najviši u skoku, pa šutirao glavom preko gola.

Novi pokušaj Lončara u 33. minutu sa oko dvadesetak metara udarac u lijevi golmanov ugao po zemlji, ali ovog puta bez problema za čuvara mreže Mornara.

Ćetković je u 38. minutu izborio prekid sa desne strane, Marko Vučić je preuzeo odgovornost i fenomenalno šutirao pod prečku, međutim Đurović sjajnom paradom izbacuje loptu u korner.

Do kraja prvog dijela domaćin je imao šansu preko Ivanovića, ali je Giljen još jednom bio siguran.

Na samom startu drugog dijela u 47. minitu probali su domaći. Šut Božovića sa dvadesetak metara lako je zaustavio naš golman.

Dva minuta kasnije kapiten Marković je šutirao sa ivice šesnaestera, samo pored desne stative našeg gola.

U 67. minutu velika šansa za Mornar. Rezervista Džanović je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, a onda centrirao u peterac, Marko Vučić i Merdović su uklizali, lopta je prošla kroz peterac, na sreću naše ekipe jer je Giljen već bio savladan…

Igrao se 70. minut kad je aktuelni šampion mogao da udvostruči prednost.
Merdović je prošao po lijevom boku, ušao u šesnaesterac, dao povratnu za Grbovića, čiji šut je izblokirala protivnička odbrana.

Marko Vučić je na isteku 90. minuta još jednom probao iz prekida sa desne strane, sa dvadesetak metara, međutim lopta odlazi tik iznad prečke.

Nakon ove pobjede plavi se i dalje nalaze na 3. mjestu na tabeli, sa 18 osvojenih bodova koliko ima i ekipa Budućnosti, uz samo tri boda zaostatka u odnosu na prvoplasiranu ekipu Titograda koja je danas ubjedljivo poražena od ekipe Rudara rezultatom 3:1, a to je ujedno prvi poraz Podgoričana u ovoj sezoni.

U narednom 11. kolu Telekom 1. CFL Sutjeska dočekuje ekipu Lovćena, a utakmica se igra u subotu 6. oktobra.