Ovog ponedjeljaka više kupaca na buvljaku u Kličevu
Ovog ponedeljka više kupaca na buvljaku u Kličevu u odnosu na prethodne ponedeljke, ali kako kažu sami prodavci sve je to jadno i mukotrpno.
U razgovoru sa prodavcima došli smo do zaključka da je ovo krpljenje kraj s krajem, da nema zarade, a ni sreće iako su cijene prilično povoljne, ali da narod nema para ni za to.
Poslodavci nisu pretjerano zadovoljni sa zaradom:
“Ovo je danas i odlično kakvi znaju da nam budu ,,pazarni dani”. Svako pola sata ti neko priđe štandu i to je pitanje da li će kupiti ili samo razgleda. Vrijeme nam ide na ruku, naroda ima što možete i sami da primjetite ali više razgledaju nego što zaista i trguju.
Mi svi očekujemo od nedelje do nedelje kako će biti bolje i bolje ali očito da je vrlo mali pomak.
Ni lijep dan ih ne izmami da izađu malo iz kuće da obiđu i vide šta ima, a kamoli kad je oblačno vrijeme i prohladno. Pričali smo da su februar i mart loši i da će april biti bolji, ali evo april prođe, a situacija malo bolja u odnosu na prethodna dva mjeseca, sad čekamo maj i nadamo se opet boljoj situaciji”, kroz osmjeh nam je kazao jedan prodavac.
Popunjenost buvljaka sa robom bila je solidno popunjena danas, međugradski saobracaj ka’ Nikšiću je otvoren ali kako kažu prodaja može i mora mnogo bolje od trenutne situacije.
Pazarni dan, a situacija nešto malo bolja u odnosu na januar i februar. Ne znam šta bih Vam rekao više, sve vidite iz priloženog”, kratko je rekao drugi poslodavac.
Kako nam je kazalo većina prodavaca, istog su stava da su im nekad pazari bolji drugim danima nego ponedeljkom, iako ponedeljak važi za pazarni dan.
Cijene su povoljne. Cijena trenerki je od 6.00 eura do 8.00 eura. Čarape se kreću od 0.50 eura do 1.50 eura.
Cijena džempera je od 5.00 do 10.00 eura.
Cijene jastuka su od 4.00 do 6.00 eura, čaršavi 10.00e.
Razne sitne stvari (mirisi za kola, noktarice, špage….) po cijeni od 1.00e
S.T.





